Eat 2 Run for You

This package includes:

  • an initial 1-hour consultation/strategy session by phone, Skype or in person
  • thorough analysis of your current nutritional and training practices
  • a personalized nutritional program including a 1-week example of eating to run, tailored to you and your training schedule and addressing your concerns; including meal and snack guidelines, weekly planner, grocery list and recipes
  • nutrient-timing considerations and guidelines
  • 3x 30 minute follow-up phone calls (or Skype calls)
  • email support as required

Click here to contact Sarah for more info or to get started!

Package cost: $447